چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم؟

اولین اقدام جهت طراحی یک سایت ثبت و انتخاب یک دامنه می باشد اگر نمی دانید دامنه چیست قبلا در یکی از مقالات توضیح داده ایم اما در این مقاله می خواهیم نکات و راهکار های انتخاب و ثبت یک دامنه یا همان دامین خوب را معرفی کنیم.

1- نام دامنه شما باید کوتاه باشد
یک آدرس دامنه کوتاه راحت به خاطر سپرده می شود.

2- نام دامنه باید با فعالیت شما مرتبط باشد
فرض کنیم شما یک سایت خدماتی طراحی سایت دارید که باید در دامنه خود از کلماتی مانند Design،Web و… استفاده کنید حالا اگر ما از کلمه Mobile یا Download در دامنه استفاده کنیم دیگر هیچ ربطی به فعالیت ما نخواهد داشت پس دنبال یک دامنه با کلمات مربط با فعالیت خود باشید.

3- در یک دامنه خوب از کلمات کلیدی استفاده می شود
در نام دامنه خود حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید مثلا اگر دامنه خود را برای یک سایت با موضوع دانلود ثبت می کنید حتما در آن از کلماتی مانند Download و… استفاده کنید با این کار هم آدرس دامنه شما کاملا با موضوع سایت شما هماهنگ است و هم در موتور های جستجوگر دامنه هایی که در آنها از کلمات کلیدی استفاده شده باشد رتبه بهتری خواهند داشت.

4- یک دامنه خوب پسوند مناسبی دارد
حتما می دانید که پسوند هر دامنه مربوط به سایت های خاصی می باشد مثلا دامنه ORG برای سازمان ها بوده و دامنه های IR مربوط به ایران می باشد این نکته فراموش نشود که پسوند دامنه شما باید با سایت شما مرتبط باشد به نظر من بهترین نام دامنه برای ما ایرانیان همان دامنه IR خودمان است.

5- یک دامنه خوب غلط نگارشی ندارد
قبل از ثبت دامنه خوب حتما دقت کنید که آدرس شما غلط نگارشی نداشته باشد.